Mūsdienās ar lepnumu varam teikt, ka ne tikai daži, bet gan ļoti liela daļa cilvēku piedomā pie sava dzīvesveida - atkritumu šķirošana, izvairīšanās no plastmasas maisiņiem un vēl citas darbības vismaz nedaudz palīdz kļūt videi mums apkārt tīrākai. 

Arī Giftup ir par zaļu domāšanas veidu - par zaļām dāvanu izvēlēm! Un jāsaka, ka mums Latvijā patiešām ir no kā izvēlēties. Atceroties pirmo beziepakojumu veikalu Rīgā, kurš tika atklāts 2018. gadā, uz šodienu to skaits Latvijā jau ir desmitkāršojies - tieši tāpat, kā to preču klāsts. 

Ja sākotnēji veikali piedāvāja tādus standarta ekoproduktus kā eļļa, makaroni vai milti, kurus līdzņemšanai uzpildīt atsevišķā trauciņā, tad tagad Zero Waste bodītēs var atrast daudz vairāk  praktiskas, bet vēl joprojām videi draudzīgas lietas, kā piemēram, šampūnziepes, kosmētikas noņemšanas spilventiņus, bambusa zobu birstes un ko tik vēl ne.  

Lai neapjuktu plašajā piedāvājumā, kad lūkojat pēc zaļākas alternatīvas ikdienas solim vai videi draudzīgas dāvanas draugam, un lai zinātu, kur tādu vispār meklēt - ieskatieties mūsu sagatavotajā Zero Waste / beziepakojuma veikalu sarakstā un to piedāvātajos produktos. 

Bez šaubām, katrā no šiem veikaliem var iegādāties daudz garšīgas, beramas, lejamas un veselīgas pārtikas preces, taču šajā rakstā fokusēsimies uz videi draudzīgiem produktiem, kuri ir praktiski lietojami ikdienā - mājsaimniecībā, skaistumkopšanā un citur. 

 

Beziepakojuma preču veikals “Burka” 

Latvijā pirmais beziepakojuma preču veikals ir ļoti iemīļots rīdzinieku vidū un ne bez iemesla - klienti tiek lutināti ar vienu no plašākajiem preču sortimentiem, tāpēc katrs šeit atradīs tieši to, ko meklē. Daži no mūsu favorītiem:  

Adrese: Rīga, Krišjāņa Barona iela 59/61 

Internetveikals: https://beziepakojuma.lv 

 

Veikals “Turza” 

“Turza” meklējama Rīgā, Ģertrūdes ielā 63. Preču klāstu, protams, ērtāk apskatīties uz vietas, ja ir tāda iespēja, bet tikmēr mēs vadījāmies pēc veikala Instagram un Facebook lapām. Kas mums iepatikās? 

 • Šampūnziepes jeb cietais šampūns no “Estere”
 • “Monk Island” zobu pulveris 

 

“Zero veikals” 

“Zero veikals” ir daļa no kustības, kuras mērķis ir rūpēties par mūsu planētu un rīkoties apzināti, taupot savus un tās resursus. Veikalu var apciemot Krišjāņa Barona ielā 28a. Zemāk atzīmēsim dažus no Facebook lapā atrastajiem produktiem, kuri ir videi draudzīgi un praktiski lietojami ikdienā.  

 • “Muscari Linen” lina maisiņi 
 • “Bento Box” pusdienu trauciņi 
 • “White Lotus Holistic Beauty” Gua sha un rolleri - sejas un kakla masāžai 
 • “Amazinc Skincare” minerālais sviests un ķermeņa eļļa ar SPF 

 

Veikals “Zemes draugs” 

Rīgā, Nometņu ielā 18, Āgenskalna rajonā mājo jauns, ģimenisks un zaļi domājošs veikals “Zemes draugs“. Kādas preces zaļākai  saimniekošanai tur atradīsim? 

 • “Bürstenhaus Redecker” kompostējamās trauku lupatiņas 
 • Roots deo krēms jeb krēmīgs dezodorants. Tukšo iepakojumu var nodot atpakaļ veikalā un nākamo deo krēmu iegādāties jau ar 10% atlaidi. 
 • Bišu vaska drāniņas 
 • Mandeļu cietais kondicionieris 

 

Internetveikals “Zaļā vārna” 

“Zaļā vārna” ir pirmais Latvijā Zero waste internetveikals. Taču, cik noprotams pēc informācijas mājaslapā, preces var saņemt Liepājā pēc vienošanās un bez maksas - un tā ir labā ziņa visiem liepājniekiem. :) Produktu sortiments ir ļoti plašs, un šī gan ir labā ziņa pilnīgi ikvienam! Dažus produktus, kuri iepatikās mums, lūko zemāk. Savukārt visas preces iespējams apskatīties un pasūtīt http://www.zala-varna.lv

 

Veikals “Ieber.lv” 

Uzpildi un baudi Pļavas ielā 13, Cēsīs! Veikals, kurš klientam piedāvā videi draudzīgu izvēli. Preces var ērti aplūkot un pasūtīt arī internetveikalā http://www.ieber.lv. Daži interesanti produkti, ko ir vērts sev saglabāt: 

 

Veikals “Zezero.lv” 

Beziepakojuma produktu internetveikals http://www.zezero.lv, kuru radījušas divas draudzenes un mammas no Rīgas. Veikala stāsts sākās aizdomājoties - kas notiks ar šo pasauli? Kas paliks mūsu bērniem un kā mēs varam palīdzēt? 

“Zezero” veikalā var iegādāties tikai ilgspējīgi ražotus produktus, no ražotājiem kam rūp vide un pasaule. Ko sev atradām mēs? 

 

Veikals “Zaļais kalns” 

“Zaļais kalns” ir beziepakojuma veikals, kurš atbalsta zaļu dzīvesveidu, aicinot novērtēt to, kas mums ir apkārt. Zaļo kalnu atradīsiet Rīgā, Mazajā nometņu ielā 32 vai arī pavisam vienkārši - ievadot google meklētājā https://www.zalaiskalns.lv un nonākot ērtā, pārdomātā internetveikalā. Dažas interesantas lietas, kuras, mūsuprāt, ir vērts izcelt: 

 

Veikals “Bodnīca” 

“Bodnīca” ir ģimenes veikals, kur var iegādāties saimniecības, ķermeņa kopšanas un higiēnas preces bez iepakojuma vai dabai draudzīgā iepakojumā. Dažas no tām mēs uzskaitīsim zemāk :) 

Apmeklē “Bodnīcu” Miera ielā 19, Rīgā vai internetveikalā https://www.bodnica.comVeikals “Ber un sver” 

Veikals “Ber un sver” ir stāsts par realizētu sapni - par iespēju iegādāties videi draudzīgas preces tuvāk savām mājām - Jelgavā. Lai iepirktos, dodies uz Raiņa ielu 19 Jelgavā vai https://berunsver.com internetveikalu. Mūsu atradumi: 

 

Veikals “Kuule” 

Saimniecisks, svaigi atvērts, zaļi domājošs un pirmais beziepakojuma veikals Kuldīgā, kurā iespējams iegādāties veselīgas un dabai draudzīgas pārtikas un sadzīves preces bez iepakojuma. Lai apmeklētu veikalu, dodies uz Kuldīgu, Liepājas ielu 18.

“Kuule” Facebook kontā varam iepriekš iepazīties ar šādiem produktiem:  

 • “Roots” šampūnziepes 
 • “Purenn Latvija” videi draudzīgi tīrīšanas līdzekļi

 

Veikals “Zero Pauna” 

“Zero Pauna” arī ir svaigs jeb pavisam nesen atklāts beziepakojuma veikals, taču šoreiz - Liepājā, Friča Brīvzemnieka ielā 7. Tajā varam iegādāties beziepakojuma / sveramus produktus tieši tik daudz, cik nepieciešams, tādējādi neradot papildus atkritumus un, protams, ietaupot. “Zero Pauna” Facebook kontā iepazināmies ar šādiem produktiem: 

 • Rokām darinātas “Ezervanna” ziepes 
 • “Roots” izlejamie šampūni, dušas želejas un kondicionieri 

 

Noslēgumā 

Mūsdienās „zaļā domāšana” kļūst arvien populārāka iedzīvotāju vidū. Pateicoties 

uzņēmīgiem cilvēkiem un ģimenēm, arī Latvijā piekopt videi draudzīgu dzīvesstilu ir kļuvis daudz vienkāršāk, jo Zero Waste un beziepakojumu veikali mums ir pieejami teju viena soļa vai klikšķa attālumā.  

Priecāsimies, ja šis raksts būs tevi iedvesmojies pievērsties zaļākam dzīvesveidam - jo patiesībā tas ir tik vienkārši! Atceries, ka ilgtspējīgi produkti ir ne tikai labākā alternatīva vienreiz lietojamām precēm Tavā ikdienā, bet gan arī vērtīga dāvana! Pievieno kāroto savam dāvanu sarakstam www.giftup.lv un iedrošini arī draugu! 

 

Tavs Giftup - par zaļām izvēlēm!