Pagājušajā oktobrī mana ģimene - es, brālis, tētis un mamma - sākām gatavot savus kāroto dāvanu sarakstus. Mamma pazvanīja krustmātei un palūdza, lai arī viņa kopā ar ģimeni izdara to pašu, tā kā mēs grasījāmies svinēt Ziemassvētkus kopā. 

Tiesa, krustmātes ģimene ir krietni kuplāka. Viņai ar vīru ir 4 lieliski bērni - 15 un 17 gadīgas meitenes, kā arī viņu 22 un 25 gadus vecie brāļi. Mammas lūgums krustmāti mazliet samulsināja (tā kā šis ir pirmais gads, kurā grasījāmies ieviest saskaņotu dāvanu pasniegšanas tradīciju), un viņa uzdeva, šķiet, pavisam loģisku jautājumu... Kāpēc?  

Mēs visi zinām, ka mana mamma varēja uzkaitīt simts un vienu iemeslu (tieši viņa ir šīs idejas iniciators mūsu ģimenē), bet mammas atbilde bija pārsteidzoši īsa un vienkārša:  

“Lai mēs varam jums sarūpēt kaut ko noderīgu, kaut ko vajadzīgu un kaut ko gribētu.”

Šis teikums jau pats par sevi sniedz kliedzošu “” atbildi uz jautājumu, vai Tev patiešām ir vajadzīgs dāvanu saraksts. 

 

Kaut arī daži varētu domāt, ka, padaloties ar savu kāroto dāvanu sarakstu, Tu brutāli paziņo “Hey - dod man dāvanas”, tas tiešām ir otrādāk. 

Vēlmju saraksta veidošana un kopīgošana ir organizēts saziņas rīks, kas palīdzēs tiem, kuri jūs mīl, atrast noderīgas, vajadzīgas un kārotas dāvanas. 

Lielākoties savos dāvanu sarakstos mēs dalāmies ar cilvēkiem, kuri jebkurā gadījumā svētkos kaut ko pasniegs - ar vai bez jūsu iesniegta dāvanu saraksta. Mēs ticam, ka pēdējais, ko viņi gribētu, ir iegādāties nederīgu, nevajadzīgu un negribētu dāvanu, lai galu galā saprastu, ka veltīgi tērējuši savus resursus. 

Viena no labākajam dāvanu saraksta priekšrocībām - it īpaši, ja veido to Giftup’ā  - ir tas, ka tajā vari pievienot pilnīgi jebko. Dāvanu sarakstā var iekļaut pat tādu informāciju kā apģērba izmērs. Tajā var pievienot ne tikai taustāmas lietas, bet arī, piemēram, meistarklasi vai dāvanu karti, ko vēlies apmeklēt vai saņemt. 

Vari pat norādīt savu mīļāko veikalu, ja vēlies, lai sarakstā ierakstītā dāvana tiek iegādāta tieši tajā. Nekādu noteikumu un ierobežojumu. Brīva vieta tavai iztēlei! Visa šī informācija vienuviet ir noderīga ne tikai Ziemassvētkos, bet gan cauru gadu. 

Tātad, ja Tu esi palūdzis kādam izveidot dāvanu sarakstu, bet saskāries ar iebildumiem no operas “es nezinu, ko tieši gribu”, palūdz pieminēt sarakstā vismaz šīs piecas lietas: 

 

Pievieno pamatinformāciju un priekšrocības 

Šis ir viens no labākajiem veidiem, kā cilvēks, kurš zināmu iemeslu dēļ nevēlas veidot dāvanu sarakstu, tomēr var atvieglot dāvanu sagādāšanas uzdevumu savai ģimenei.  

  • Pievieno savus iecienītākos apģērbus un izmēru 
  • Pievieno savas mīļākās lietas: varbūt tā būs labdarības organizācija, kurai ziedo. Iespējams, mīļākā rokgrupa, filma vai ēdiens
  • Pievieno savus hobijus un intereses 

 

Pievieno iecienītāko restorānu

Mums katram ir savas iecienītākās brokastu, vakariņu vai svētku mielastu lokācijas. Varbūt Tu nespēj turēties pretī mākslinieciskajam latte no Double Coffee

Iespējams, ar sievu/vīru esat iemīļojuši tieši un tikai to lobsteru, kuru pasniedz restorānā “Vincents”? Vai vienkārši dievini vakariņot ar skatu uz naksnīgo Rīgu kādā no jumta terasēm -  “D’arte”, “Herbārijs” un citās? 

Katrā pilsēta ir vietējo iecienītākie “spoti”. Bet tas, kuru Tu pievienosi savam vēlmju sarakstam, var būt arī ārpus pilsētas. Hey, tas taču ir Tavs vēlmju, nevis ierobežoto iespēju saraksts! 

 

Pievieno mīļāko veikalu

Jā, dāvanu / vēlmju sarakstam vari pievienot arī mīļāko veikalu. Tas ir īpaši aktuāli tiem cilvēkiem, kuri nespēj izvēlēties kaut ko vienu. 

No otras puses, cilvēkiem, kuri ienīst iepirkšanos un veikalus kā tādus - būsim godīgi, mums vienalga būs tas viens veikals, kuram dosim priekšroku. 

Domā par šo punktu kā dāvanu karti. Ja reiz esi gatavs saņemt tādu, tad vismaz no savas iecienītākās iepirkšanās vietas, vai ne? Vai arī domā par šo punktu kā par vienīgo reizi dzīvē, kad kāds labprātīgi aizies uz veikalu Tavā vietā.

 

Pievieno lietas, kuras vienmēr beidzas nelaikā

Ja reiz patiešām Tev ir tik ļoti palaimējies, ka nav neviena paša sapnīša, ko piepildīt, tad apdomā lietas, kuras vienmēr aptrūkstas nelaikā. 

Manam tētim tā ir auto motoreļļa, man - zeķubikses, savukārt mammai - kafija. Pat šķietami banālas ikdienas lietas var izrādīties lieliskas dāvanas, ja piešķir tiem kripatiņu svētku sajūtas! Vai jau iedomājies, kāda ir Tava mūždien nelaikā trūkstošā manta?

 

Pievieno vismaz vienu lietu, ar kuru mēdz “grēkot”

Tu noteikti zini, ko nozīmē čītmīls (cheat meal). Ja vēl ne - čītmīls nozīmē to vienu ēdienreizi nedēļā, piemēram, svētdienā, kad palutini sevi ar našķi kā apbalvojumu par to, ka visu nedēļu esi ēdis veselīgi. Tomēr šādiem “grēciņiem” nav jāattiecas tikai uz ēdienu. Tas var būt, piemēram, manikīrs, masāža vai cita lieta, kura Tev ļoti kārojas, tomēr ikdienā īsti nav iespējas to realizēt - vai vienkārši nedrīkst.

 

Tavs kāroto dāvanu saraksts - tieši tik vienkārši

Pat ja Tu nezini, ko tieši vēlies saņemt dāvanā, un nevari ievietot aktīvās saites uz konkrētu preci, produktu vai pakalpojumu, šo piecu lietu uzskaitījums būs neticami noderīgs ikvienam, kurš grasās Tev pasniegt dāvanu.  

P.S. Nekautrējies nokopēt šo piecu punktu sarakstu vai ielīmēt linku uz šo rakstu e-pasta ziņā un aizsūtīt tiem, kuri vēl nav izveidojuši savu dāvanu sarakstu, bet kuriem Tu ļoti vēlies uzdāvināt ko noderīgu, vajadzīgu un kārotu.  

 

Tavs Giftup - saņem un dāvini tikai kārotās dāvanas!