Valentīdienā dāvanas noteikti nav galvenais, tomēr padarīt šo dienu īpašāku grib katrs pāris. Tam ne vienmēr ir vajadzīgas fiziskas lietas, ja liec lietā savu izdomu un radošumu. Tomēr ne katra diena ir bagātu ideju diena. 

Gadījumā, ja Tev vēl nav ne jausmas, kā iepriecināt otru pusīti Valentīndienā, Giftup piedāvā ieskatīties mūsu sagatavotajā mīlestības dienas dāvanu izlasē - tajā atradīsi idejas gan jaukām dāvanām, gan romantiskiem pārsteigumiem. Derēs kā sievietēm, tā vīriešiem! 

 

Plakāts ar vēstījumu no saldumiem

Valentīndiena mums visiem asociējas ar saldumiem. Lai arī cik klišejiski tas nebūtu, nav vērts mest šo tradīciju pie malas. Labāk izdomā, kā pārveidot to par oriģinālu ideju. Lūk, viens piemērs: 

Apskati, kādus saldumus vietējā veikalā vari iegādāties - galvenais pievērst uzmanību to nosaukumam uz papīrīša. Piemēram ‘’vētras putns’’, ‘’rudzupuķe’’ utt. 

Izvēlies pa vienam eksemplāram no tiem, kuri Tev derēs gan garšas, gan teksta ziņā. Tālāk iegādājies lielākā iespējamā papīra formātu un sāc sacerēt tekstu. Svarīgi, lai tas sevī iekļauj vārdus ar saldumu nosaukumiem, ko šajā gadījumā nevis fiziski rakstīsi, bet gan aizstāsti ar klāt pielīmētu saldumu. Lūk, kā tas izskatās gala rezultātā: 

 

Pirts mucas vai kublas noma 

Ja Valentīndienu esat ieraduši atzīmēt ar vērienu, tad pirts mucas noma ir grandioza ideja dāvanai. Mūsdienās varam izvēlēties pirts mucu ar panorāmas skatu (ja Valentīndienu plānots atzīmēt ārpus mājām) vai izīrēt kublu un baudīt džakuzi iespaidus zem klajas debess, turpat mājas pagalmā. Galvenais - nekur nav speciāli jāiet. Vienkārši rezervē mucu, un to atvedīs tieši tur, kur norādīsi. 

 

Izdekorē telpas 

Lai radītu mīlestības noskaņu, ne vienmēr pietiek ar dāvanas pasniegšanu. Savukārt pārsteiguma dekors būs acu priekšā ne tikai Valentīndienā, bet gan arī nākošajā dienā. Gribi vai negribi - jūties kā svētkos! 

Varam sākt ar to, ka izvēlēsies, kādu telpu dekorēt. Tam nav obligāti jāaprobežojas tikai ar dzīvokli. Izdekorēt vari arī, piemēram, kāpņu telpu, lai pat kaimiņiem ir priecīgs prāts. 

Nākot mājas, sākotnēja neizpratne un apjukums par to, kā ideja tā ir, neviļus liks vēlēties ikvienam, lai pārsteigums ir domāts viņam. Savukārt Tava otra pusīte, atklājot, ka pārsteigums sarūpēts īpaši viņam, būs stāvā sajūsmā un notiekti jutīsies glaimots.

Kas Tev būs nepieciešams? 

Dekoru idejas ir daudz un dažādas, taču populārākās izvēles ir baloni sarkanā krāsā un/vai sirsniņas formā, rožlapiņas, svecītes un arī plakāts ar tekstu. 

Īpaši elegants dekors iznāk tad, ja izvēlies hēlija balonus, kuriem klāt piesien izdrukātas fotogrāfijas vienotā stilā, piemēram, melnbaltas, vai zīmītes ar tekstu. 

Tāpat vari izvēlēties mazliet oriģinālāku balonu noformējumu, piemēram, burtus, saliekot kopā sev vēlamo vārdu, vai arī atrast servisu, kurš piedāvā uzdrukāt kādu frāzi pa taisno uz balona virsmas. 

Noteikti parūpējies arī par to, lai vizuālo baudījumu papildina audiālais - sagatavo īpaši romantisku playlisti, ko atskaņosi šajā dienā. 

 

Uzdāvini jaukus vārdus 

Ne vienmēr varam atļauties dāvināt lielas un greznas dāvanas, tādēļ piedāvājam ideju, kuras izpildei būs nepieciešamas vien līmējamās lapiņas un flomasteris.

Ideja ir tajā, ka pamosties mazliet agrāk pirms otras pusītes un izdekorē vannasistabas spoguli ar zīmītēm sirsniņas formā. Uz katras no tām uzraksti kaut ko tiešam patīkamu vai zīmīgu - komplimentu, kopīgu notikumu vai jebko citu. 

Rezultātā iegūstam pavisam vienkāršu, taču emocijām bagātu pārsteigumu.

 

Romantiskas Valentīndienas vakariņas (ar odziņu)

Protams, Valentīndienas klasika - romantiskas vakariņas. Vai tā var būt dāvana? Bez šaubām. Vai pietiks ar to, ka uzvārīsi spagetti? Diezin vai, ja vēlies, lai vakariņas ir laba pārsteiguma dāvana. 

Obligāts romantisku vakariņu nosacījums ir īpaša noskaņa. To vari izveidot, ņemot vērā 

augstāk minēto punktu par telpas izdekorēšanu. Bet kā būt ar ēdienu? 

Šeit ņem talkā iztēli. Tu noteikti vēlies, lai šīs vakariņas atšķiras no standarta ēdienreizes, tādēļ būs nepieciešams pagatavot kaut ko īpašu. 

Nav obligāti gatavot visas vakariņas ekstravagantas. Odziņa var būt tāds papildinājums, kā piemēram:  

 

 

Galvenais izprast, ka šajā gadījumā lielu lomu spēlē noformējums. Jo kūkas ēdam arī ikdienā, bet kūkas sirds formā - lielākoties tikai Valentīndienā. 

Ja noformējums un estētika nav tava stiprā puse, izmanto opciju ‘’vakariņas tumsā’’, kas ļauj jebkuru izgāšanos virtuvē pārvērst par jautru un aizraujošu ēdienu minēšanas spēli.

 

Valentīndienas dāvana ar humoru 

Pat visvienkāršāko lietu var padarīt par labu dāvanu, ja papildini to ar atbilstošu iesaiņojumu vai kartiņu. Lūk, dažas oriģinālas idejas humoristiskai Valentīndienas dāvanai:

 

Retro vakars - pasniedz ierastās nodarbas citā gaismā 

Ko darīt tad, ja Valentīndiena ne ar ko daudz neatšķiras no citām dienām? Pasniedz ierastās nodarbes citā gaismā! 

Piemēram, ja esat ieplānojuši skatīties Titāniku, iznomā projektoru, lai gūtu jaunus iespaidus no filmas, vai pat papūlies atrast DVD atskaņotāju un filmas kaseti. 

Ja esat ieplānojuši vakariņas romantiskas mūzikas pavadījumā, iznomā skaņu plašu atskaņotāju un dažas plates - tas noteikti piešķirs odziņu īpašajam vakaram. 

Reizēm atrast kādu, kurš iznomā specifiskas lietas, nav vienkārši, taču pamēģini izmantot tādas vietnes kā ss.com vai uzsāc diskusiju kādā no tematiskajām Facebook grupām. Kas meklē, tas noteikti atrod! 

 

Valentīndienas dāvanām nav jābūt garlaicīgām un banālām 

Lai gan esam ieraduši Valentīndienu uzskatīt par diezgan klišejiskiem svētkiem, Tu vari to labot! Ņem vērā šajā rakstā minētās idejas, mazliet padarbini savu iztēli un mēs garantējam, ka Tava otrā pusīte būs patīkami pārsteigta par svētku dāvanu. 

Savukārt gadījumā, ja Tavs partneris ir praktiskās taciņas gājējs, noteikti izmanto Giftup sniegtās iespējas - palūdz viņam sagatavot savu kāroto dāvanu sarakstu iekš www.giftup.lv , iepazīsties ar to un turpmāk iepriecini katros svētkos ar pārliecību, ka dāvana tiešām noderēs!