Adventes laiks ir tāds pārdomu laiks, kad izvērtējam to, kas noticis iepriekšējā gadā un gatavojamies jaunajam, plānojot un uzstādot sev mērķus! Kādi ir Tavi "perfektie" Ziemassvētki? Kādas ir Tavas prioritātes dzīvē? Ko Tu apņemies darīt vai nedarīt Jaunajā gadā?

Muzikālajam pavadījumam lasot rakstu "Rudimental ft. James Arthur - Sun Comes Up" https://www.youtube.com/watch?v=lixqMlU9AGs

Vai Tev ir bijis tā, ka nāk prātā dažādas domas, idejas un lietas, un Tu jūties vainīgs par tām? Ka Tev "nevajadzētu" tā domāt un vispār, no kurienes šīs domas? 

Superego vs instinkts. Freids  https://lv.wikipedia.org/wiki/Zigmunds_Freids apgalvo, ka cilvēkam ir "ID" jeb instinkts, tas pats instikts, kurš eksistē arī dzīvniekiem. Piemēram, vīrietis ieraugot skaistu sievieti, to iekāro - tas ir instinkts, dzīvniecisks instinkts. Kopsavelkot vienu no grāmatas "Psiholoģijas brīnumainās uzvaras" idejām http://www.ibook.lv/BD_psihologijas-brinumainas-uzvaras-pjers-dako.aspx?BID=97cbebb8-15f0-4ebb-9510-42d0dbb4bf7c , tas ir pilnīgi normāli, saprotami un "pareizākais" veids būtu to apzināties un pieņemt, nepārmetot sev. Kāda tad ir atšķirība starp cilvēku un dzīvnieku? - superego. Tas ir filtrs - mūsu brīvība - mūsu izvēle, kas, morālu/reliģisku/tikumisku vai kādu citu apsvērumu dēļ, vīrietim liek saprast, ka "mesties virsū sievietei" nevajadzētu. Tad varbūt turpmāk uz domām jāskatās kā uz interesantu izpētes objektu nevis slogu. 

Viss ir nemitīgā kustībā - mēs paši un visi dzīvie organismi mums apkārt. Pārmaiņas ne vienmēr notiek vienas minūtes, stundas vai pat dienas laikā. Mēs taču nekļūstam 53 gadus jauni vienas dienas laikā? Tas notiek minūti no minūtes, dienu no dienas. Pārmaiņas prasa laiku, un arī līdzekļi ko liekam uz sejas un ķermeņa, pārtika, kuru lietojam mainās kopā ar mums un atstāj savu savienojuma nospiedumu! 

Runājot par savienojumiem - kāpēc vispār vajadzīgas attiecības? Ja skatamies no organiskās ķīmijas viedokļa - visi ķermeņi, kuri ir mums apkārt (galds, krēsls, drēbes) sastāv no vielām. Vielas sastāv no molekulām, savukārt molekulās ir atomi, un atomu kodolam nemitīgi riņķo apkārt elektroni. Elektronu skaits dažādiem ķīmijas elementiem ir atšķirīgs (jāpiebilst, ka atomi ir super mazītiņi un tie pārvietojas nemitīgi un ar lielu ātrumu). Šie elektroni, kuri riņķo ap atomu, iedalās dažāda veida kategorijas pēc to "uzvedības". Vieni elementi atdod savus elektronus citiem elementiem, citi elektroni paņem elektronus, un tad ir arī tādi, kuri veido savienojumus viens ar otru. Piemēram, ogleklis, kurš atrodams visos organiskajos savienojumus, tajā skaitā arī mūsos. Loģiska izskaidrojuma attiecību veidošanai nav - mēs piedzimstam vieni, mēs nomirstam vieni un pa lielam ar lietām, mēs varētu tikt galā arī vieni. Senos laikos vīrieši gajā medībās, kamēr sievietes alās auklēja bērnus un pagatavoja maltīti - darbu sadale? Bet varbūt ņemot vērā, ka arī mēs esam viens liels organiskās ķīmijas savienojums, kurš pilns ar atomiem, kuri nepārtraukti kustās un mainās un veido savienojumus, varbūt, ka mēs paši kā viens liels atoms meklējam kādu, ar kuru veidot savienojumu - "otru pusīti"?

Tagad tikai vēl jāatrod atbilde par savienojumu daudzveidību un ilgmūžību, Bet par to, kādā citā "ķīmijas stundā"...

Gift up your day - uzdāvini sev zināšanas!