Lieldienas tradicionāli saistās ar olu krāsošanu, šūpošanos, zaķiem jeb dažādām izklaidēm tieši bērniem. No otras puses, Lieldienas ir ļoti svarīgi kristiešu svētki, un to svinēšanai Latvijā katram iedzīvotājam ir piešķirtas brīvdienas.

Tomēr pat tiem, kuri vēl nav kļuvuši par vecākiem vai arī neievēro reliģiskos rituālus, Lieldienas ir lieliska iespēja nosvinēt pavasara iestāšanos. 

Lai gan šogad pulcēšanās un lielas svinības nav gaidāmas, tas nenozīmē, ka Lieldienu svētkiem jāatmet ar roku. Turpini lasīt, lai noskaidrotu, kā arī šogad svētkos iepriecināt sevi un citus! 

 

Radi pats savu Lieldienu svētku sajūtu! 

Giftup ir šeit, lai palīdzētu Tev padarīt Lieldienas vēl skaistākas un baudāmākas, neatkarīgi no tā, kādā kontekstā uz šiem svētkiem lūkojies.

Svarīgi, ka iepriecināt nevienmēr ir sinonīms materiālai dāvanai. Iepazīsties ar šajā rakstā minētajām dāvanu un svinēšanas idejām, un apvieno tās ar savu fantāziju, lai vairotu pasaulē un savā ģimenē prieku - jo tieši tas ir galvenais dāvināšanas mērķis! 

 

Tev nav jāgaida līdz Lieldienām, lai satiktu savu Lieldienu zaķi, jo Giftup ir sagatavojis lieliskas Lieldienu svinēšanas idejas jau tagad! 

Šajās Lieldienās padomā par to, kā iepriecināt ne tikai apkārtējos (jo tas ne vienmēr var būt iespējams), bet gan arī sevi! Lūk, dažas idejas un lietas, kas visnotaļ palīdzēs radīt Lieldienu atmosfēru mājās: 

 

Zaļumi un dārza piederumi 

Lieldienas ir laiks pēc pavasara iestāšanās, kad diena ir beidzot kļuvusi garāka par nakti. Visa daba ir modusies pavasarim, tādēļ šie svētki ir piemēroti, lai apdāvinātos ne tikai ar Lieldienu atribūtiku, bet arī sēklām, stādiem un podiņiem ar pirmajiem pavasara zaļumiem. Oriģināla un noderīga dāvana dārzkopjiem ir glīti iepakots komposts ar pētersīļu, bazilika vai citām sēklām!

 

Piknika vai dārza ballītes atribūtika 

Aprīli jau sācies piknikiem un dārza svētkiem piemērots laiks, tādēļ jaukas dāvanu idejas varētu būt grila rīki, galda piederumi, galdauti, koka galda dēļi, grozi. Tāpat šajā kontekstā iespējams padomāt par ilgtspējību un ekoloģiju - tā kā pikniki mums visiem asociējas ar vienreizlietojamajiem priekšmetiem, šogad apsver iegādāties dabai draudzīgākas alternatīvas, piemēram, metāla salmiņus, bambusa krūzītes u.tml.

 

Gardumi Lieldienu tematikā 

Bez šaubām, lielākā daļa Lieldienu dāvanu būs saistīta ar šo svētku tematiku. Veikalu stendus jau marta beigās sāk izrotāt šokolādes olas, zaķi un cāļi, kā arī dažādi saldo vai sāļo ēdienu komplekti, kas glīti izvietoti pītos grozos. Tāpat latvietim nevajadzētu aizmirst par mūsu nacionālo dzērienu - bērzu sulu, kas ne tikai lutina garšas kārpiņas, bet gan arī var kalpot kā oriģināla dāvana un piešķirt svētkiem īpaši latvisku noskaņu.

 

Amatnieku darinājumi 

Lieldienas daudziem no mums asociējas ar dabu, tādēļ lieliska dāvana var būt rokām darināti priekšmeti no ekoloģiskiem materiāliem - tie paši pītie grozi, koka galda piederumi vai pat modes aksesuāri, piemēram, salmu platmales, pītās somas vai izšūtas jostas ar latvju spēka zīmēm. Šogad iegādājies tos nevis tirdziņā, bet gan internetā! 

 

Lieldienu izklaides 

Katrs pieaugušais reiz sapņo atgriezties bērnībā, un nereti vienas no labākajām bērnības atmiņām ir tieši Lieldienu svinēšana. Tavos spēkos ir izdzīvot šīs emocijas vēlreiz! 

Sarūpē Lieldienu atribūtiku - piemēram, olas un krāsošanas piederumus, lai pat svai kopā ar ģimeni veiktu šo simbolisko Lieldienu rituālu. Turpat neizpaliek arī olu ripināšana un kaujas vai svētku maltītes gatavošana. 

Tāpat neaizmirsti par balvu paslēpšanu un šūpošanos - ko tur liegties (nav vērts), arī mēs, pieaugušie, esam stāvā sajūsmā, kad dobē atrodam šokolādes zaķi vai beidzot varam izšūpoties no visas sirds patikas. 

 

Praktiskas dāvanas Lieldienās

Starp citu, Lieldienas, kā jau visi svētki, daudziem no mums ir arī dubultsvētki. Ja tuvajiem Lieldienas saskan ar dzimšanas vai vārda dienu, bet Tev nav ne jausmas, ko praktisku lai uzdāvina, palīgā nāk Giftup! 

Ienāc www.giftup.lv un pārbaudi drauga izveidoto dāvanu sarakstu, lai būtu drošs, ka Tava dāvana patiesi būs noderīga, nevis paliks plauktā krāt putekļus. Vari būt pārliecināts, ka vadoties pēc izveidotā dāvanu saraksta, patiešām nošausi divus zaķus ar vienu šāvienu - turklāt ne tikai Lieldienās. 

Cerams, ka mūsu Lieldienu dāvanu un svinēšanas idejas būs iedvesmojušas arī Tevi nelaist garām šos brīnišķīgos svētkus, lai arī cik neierastiem apstākļiem nenāktos pielāgoties. Giftup novēl - lai izdodas iepriecināt un priecāties!