Mēs, latvieši, varam lepoties ar to, ka katru gadu mums ir vismaz par vieniem svētkiem vairāk. Vārda dienas katram no mums ir vismaz reizi gadā - ja ne pat divas tiem laimīgajiem, kam vecāki ir devuši divus vārdus. Citās pasaules valstīs šāda tradīcija nav spēkā, bet pat tad, ja vārda diena tiek atzīmēta, šajā sakarā nav pieņemts rīkot lielus svētkus.

Agrāk uzskatīja, ka vārda dienas dāvanai jābūt ne mazāk šikai kā dzimšanas dienā vai citos lielos svētkos. Vai tas nozīmē, ka mūsdienās vārda dienas apsveikumam pietiks ieskriet veikalā un paķert šokolādes tāfelīti? Tas, visticamāk, atkarīgs no katra cilvēka personīgajiem uzskatiem. Tomēr gadījumā, ja tomēr vēlies kādam uzdāvināt tik tiešām gaumīgu un īpašu dāvanu, te būs pāris labi padomi un idejas. 

 

Oriģinālas vārda dienas dāvanas internetā 

Ņemot vērā šīs dienas apstākļus, ir vērts meklēt dāvanas interneta veikalos ne tikai Latvijā, bet gan arī ārzemēs. Interneta veikali, piemēram, Amazon vai Ebay ne tikai piedāvā plašāku preču klāstu, no kā izvēlēties, bet gan arī ļauj nopirkt kvalitatīvas lietas pat par zemāku cenu. 

Tomēr jāatceras, ka, iegādājoties dāvanu ārzemju interneta veikalā, piegādes laiks var būt būtiski ilgāks. Ja par drauga vārda dienu sanāk atcerēties tikai pēdējā brīdi, nāksies pasūtīt kaut ko no vietējiem interneta veikaliem vai bodītēm dzīvesvietas tuvumā. 

 

Uzdāvini Latvijā radītu dāvanu

Reizēm vietējie mājražotāji spēj saražot tādus brīnumus, turklāt par pieņemamām cenām, ka interneta veikali burtiski nobāl viņu priekšā. Turklāt kādēļ maksāt starpniekiem, ja vari iegādāties kaut ko patiešām interesantu un oriģinālu pa tiešo? 

Viena no populārākajām vietnēm, kur meklēt mājražotāju darbus, ir Facebook. Atliek vien ievadīt dāvanas atslēgvārdus meklētājā vai uziet piemērotu domubiedru grupu, kur mājražotāji publicē savus darbus.

 

Sajūtu un mirkļu dāvanas vārda dienā

Daudz svarīgāk par to, ko tu dāvināsi, ir nodoms, ar kādu to dari. Ir lieliski, ja vari uzdāvināt kaut ko sirsnīgu, piemēram, foto kolāžu, kas balstīta uz kopīgām atmiņām. Ja ar savu dāvanu spēsi parādīt, ka esi domājis par cilvēku, tā būs vairāk kā izdevusies. 

Tomēr ne vienmēr ir nepieciešams sarežģīt uzdevumu. Ja drauga dāvana iekrīt sarežģītā, darba pilnā nedēļā, viņam lielu prieku var radīt spontāna un kopīga pabrokastošana pirms darba vai izbrauciens uz dabas taku darba dienas beigās. Tieši tik vienkārši. 

 

Radošas dāvanas vārda dienā 

Pirms pērc pirmo ceļā sastapto dāvanu, apdomā, vai tiešām nepieciešams to iegādāties? Mūsdienās katrā viedtālrunī ir pieejams tik daudz rīku, ar kuru palīdzību izveidot kaut veselu filmu, kas veltīta tikai vienam īpašajam cilvēkam. Mūsuprāt, tā ir daudz vērtīgāka un atmiņā paliekoša dāvana nekā kārtējā kafijas tasīte. 

Piemēram, vari pamēģināt pārsteigt draugu ar uzfilmētu video, kurā Tu un viņa draugi sūta sveicienus, raksturo viņa vārdu vai personību. Ļauj vaļu savai fantāzijai! 

Tāpat dāvanu var saistīt ar gaviļnieka vārdu. Te var izpausties radoši un izdomāt ko interesantu. Vārda nozīmi iespējams atrast internetā – ir daudz mājaslapas, kur aprakstītas vārdu nozīmes, to izcelsme un vēl viskaut kas. Labs sākums, lai izdomātu jauku un sirsnīgu dāvanu.

 

Uzdāvini vārda dienā tieši to, ko vēlas pats saņēmējs 

Mūsdienās aizvien vairāk cilvēku dod priekšroku apzinātam dzīvesstilam un ir praktiskuma piekritēji. Tā kā arī Giftup atbalsta šīs divas vērtības, iespējams, Tavs draugs jau ir izmantojis mūsu piedāvāto iespēju un izveidojis savu kāroto dāvanu sarakstu. Ja tā, apsver iespēju ielūkoties tajā un pasniegt svētkos tieši to dāvanu, ko jau iepriekš izvēlējies pats saņēmējs. 

Tāpat izmanto iespēju arī pats izveidot savu vēlmju sarakstu iekš www.giftup.lv un uzaicini pievienoties draugus, lai jau nākošajos svētkos vairs nevajadzētu lauzt galvu par to, ko saņemt vai pasniegt dāvanā.

 

Iesaiņojums un pasniegšana ir no svara

Lielākoties vārda dienas ietvaros tomēr pieturamies pie nedārgu dāvanu izvēles, piemēram, gardumiem vai dāvanu kartēm. Lai atspēkotu dāvanas vērtību, ir vērts padomāt par glītu noformējumu un īpašu pasniegšanas veidu. 

Iesaiņojums ir ļoti svarīgs - būtībā tā jau ir puse no dāvanas un tikpat labi kā pati parāda, cik ļoti esam domājuši par saņēmēju. Internets ir pilns ar elegantu noformējumu idejām , taču pašlaik aktuāls ir viens cits interesants veids, kā pārsteigt saņēmēju.

Ideja ir tajā, ka tev ir jāpanāk, ka draugs izvirza maldīgu priekšstatu par dāvanas saturu pēc tās iesaiņojuma. Idejas izpildījumi var būt dažādi un katrai humora pakāpei atbilstoši. Piemēram, vari ievietot dāvanu konservu bundžā, aizvākot un uzdāvināt, tādējādi saņēmējam pirmajā acu uzmetienā liekot domāt, ka viņš ir saņēmis dāvanā Rīgas šprotes. Pārsteiguma sajūta un smieklu jūra garantēti!

 

Vārda dienas dāvanas pamatā - radoša ideja 

Ceram, ka šīs vārda dienas dāvanu skices tev ir iesējušas labu un radošu ideju domu graudus - jo tieši tas ir pats svarīgākais, prātojot par pārsteigumu vārda dienā, tā kā šie tomēr nav tik formāli, cik opcionāli svētki. 

 

Lai izdodas iepriecināt vārda dienas gaviļnieku!