Nav šaubu, ka Jaunā gada nakts ir patiešām maģiska - šo sajūtu pazīst katrs. Gadumijas neatņemama tradīcija ir vēlēšanās, kam lemts piepildīties Jaunajā gadā. Katrā ziņā, mēs uz to ļoti ceram. Tomēr realitātē - kādam tās piepildās, citam atkal nē. Vai tā ir sakritība? Turpini lasīt un noskaidro, ko vari darīt lietas labā, lai tava Jaungada vēlēšanās piepildās. 

 

Apzinies, ka nejaušības neeksistē

 

Iedomāsimies trīs stabiņus, trīs rindas, trīs dimensijas un divpadsmit šķautnes - kubiks rubiks. Kāda ir matemātiskā varbūtība salikt to nejauši? 13,8 miljoni gadu - aptuvenais Visuma vecums. Ja mēs aizsūtītu kādu pagātnē ar sajauktu kubiku rubiku, un ja šis kāds veiktu vienu gājienu vienā sekundē, veiksmīga risinājuma varbūtība būtu mazāka par 1%. 

Kubiks rubiks var eksistēt 43 kvantiljonos pozīciju. Lai izmēģinātu katru no tiem neatkārtojoties, būtu nepieciešami 1,4 triljoni gadu, un kādā no momentiem uzdevums tiktu atrisināts. 

Vai tiešām Visumam pietiktu tikai pāris miljardu gadu, lai nejaušības principa pēc saliktu cilvēku un radītu tam perfekti atbilstošu vidi? 103 miljoni šūnas, kas katru milisekundi pārliecinās par organisma sistēmu saskaņotu darbību - mēs viennozīmīgi esam daudz sarežģītāki par kubiku rubiku. Un tomēr mēs eksistējam jau teju 5 miljonus gadus. 

 

Izproti, kā strādā domu spēks

 

Kas notiktu tad, ja mēs varētu kaut ko pateikt priekšā aklam cilvēkam? Ja sniegsim pat niecīgu informāciju, piemēram, “jā, jūs esat pareizajā virzienā” vai “nē, jūs attālināties no mērķa” - tas pats kubiks rubiks tiktu salikts pāris minūšu laikā. No triljons gadiem līdz minūtēm, pateicoties tik šķietami sīkai informācijas daļiņai. Iespaidīgi, ne? 

Daudzi mēdz teikt, ka kosmoss nevarētu būt vienkārši nejaušība, tāpat kā cilvēks. Ja tā, tad mēs nonākam pie secinājuma, ka visumā ir jābūt “iebūvētam” atgriezeniskajam mehānismam, kas tad pilda arī tādu funkciju kā “pateikt priekšā aklam cilvēkam”. 

Padomā par sevis apziņu un uztveri. Tu skaties spogulī un saproti, ka tas esi Tu. Lasi grāmatas un atzīsti kaut kādus uzskatus par sev pieņemamiem, identificē sevi ar tiem. Arī savai ģimenei Tu esi tāds, kādu viņi Tevi redz un uztver, un daļa no šī skatījuma vienmēr būs Tavs patiesais es. Īsāk sakot, Tu nespēj apzināties un noteikt sevi bez ārpasaules. Tā ir mijiedarbība. 

Bet ko tad, ja mūsu apziņa patiesībā arī ir šī atgriezeniskā mehānisma funkcija? Ārpasaule nevar veidot sevi bez Tavas spoguļošanās tajā. Līdz ar to - Tava ārpasaule ir Tavs spoguļattēls. Katra Tava doma ir kà ķieģelīši, no kuriem Tu būvē savu realitāti. Pārsteidzoši, vai ne? 

 

Kad pateicības praktizēšana noiet greizi

 

Visās gudrajās grāmatās, jūtūberu kanālos un tamlīdzīgās aprindās ļoti bieži dzirdam, ka svarīgākais punkts sapņa realizēšanā ir būt pateicīgam par to, kas Tev jau ir tagad. 

Taču, bāc!! Nu, jūs jau zināt. No gultas izkāpjam ar kreiso kāju, jauno blūzi nolejam ar kafiju un puķu podu sasitam vienā piegājienā pie ledusskapja. Trīsdesmit minūšu laikā. Katru otro dienu. 

Diezin vai šādos gadījumos omu uzlabos pateicību murmināšana zem deguna. 

Patiecībai ir jābūt patiesībai. Tai jānāk no labas gribas, tai ļoti, ļoti jātic un ļoti, ļoti jāizjūt. Piekrītiet - mūsu ikdienas rutīnās tā ir teju neiespējamā misija. Kā rīkoties? 

 

Īsākais ceļš uz sapņa piepildījumu - pārsteigums

 

  1. Sadali savus sapņus/vēlmes lielākos un pavisam mazajos;
  2. Koncentrējies uz šiem mazajiem sapnīšiem. 

 

Drīzāk tie jāsauc par nieciņiem, jo tās tiešām ir ļoti ikdienišķas lietas, piemēram, lūpu krāsa, krēms utt. Protams, arī nemateriālās lietas. 

Šajā posmā svarīgi ir neplānot visu procesu, vienkārši ievēlēties vēlēšanos - gluži kā Jaungada naktī. Tas ir, tavs sapnis ir šī lūpukrāsa, taču tev nav jāplāno gājiens uz veikalu pēc tās. Ļauj lietām notikt spontāni. Piemēram, tev negaidīti ir atbrīvojies laiks, un tagad gan tu nolem to izmantot, lai beidzot piepildītu savu sapni. Vai vēl foršāk - kāds uzdāvina! Viss akcents ir uz pārsteigumu un spontanitāti. Vai saproti, kā tas strādā? 

Tavām smadzenēm šķiet, ka ir noticis kaut kas maģisks. Tava vēlēšanās ir piepildījusies! Atbildīga par šo ilūziju ir tieši pārsteiguma un spontanitātes sajūta, tādēļ ir tik svarīgi to neplānot speciāli. Un jā, tam tiešām nav nozīmes, ka tā ir tikai lūpukrāsa. Fakts paliek fakts. 

 

Ko tālāk?

 

Tātad, atgriežamies pie vienas mazas, toties piepildītas vēlēšanās Tavā kontā. Kas tālāk, jautāsi Tu? Tālāk ir pateicība. Neviltota, īsta un no sirds. Tas arī ir galvenais mazo sapnīšu uzdevums. Vairot šo pateicību, kas ir patiesa. 

Ikdienā mēs nevinnējam loterijās un nepērkam bentlijus, ikdienā mēs aplejam blūzes ar kafijām. Tomēr katrs šāds negatīvs aspekts var pārvērsties par sapņa realizāciju, ja, pieņemsim, tu būsi ievēlējies jaunu blūzi. Tad aplietās vietā tev nāktos nopirktu jaunu, un tu justos nenormāli pateicīgs par to, ka lietas iekārtojas tieši tā, lai tavas vēlēšanās piepildītos. 

Ievēloties mazus nieciņus lielu zelta kalnu vietā, loģiski, paaugstinās varbūtība, ka tie piepildīsies. Attiecīgi Tavas pateicības ir daudz biežākas un arī patiesākas. 

Un atkal - ko tālāk, jautāsi Tu? Īstenībā - neko. Viss saveļas kā sniega kamols. Tu esi tik aizņemts ar pateicībām par to, kas Tev ir šobrīd, šeit un tagad, ka rezultātā pat nepamani, kā vienu jauku pirmdienu lūpu krāsas vietā tevi atalgo ar sen kāroto ceļojumu uz Bali. Lūk, tā strādā īsta maģija! 

 

Viss nav atkarīgs no Ziemassvētku vecīša

 

Vēlmju piepildījums ir atkarīgs tikai un vienīgi no Tevis paša. Svarīgi atcerēties, ka, lai gan domu spēks tiešām ir arguments, iecere bez darbības vienmēr paliek tikai un vienīgi sapnis. Noskaņojies uz labāko, taču esi gatavs rīkoties. Reizēm pietiek saņemties un veikt vienu reālu darbību, kas galu galā noved līdz lolotā sapņa piepildījumam. Varbūt tā ir vēlmju saraksta sagatavošana? Izmēģini to www.giftup.lv - vietā, kur sapņi patiešām piepildās!