Pirmssvētku laiks daudziem no mums asociējas ar stresu, steidzīgu dāvanu iegādi un garām rindām lielveikalos. Savukārt pats Ziemassvētku vai Jaunā gada vakars aizvien vairāk atgādina maratona finiša taisni. Tās, šķiet, nav labākās asociācijas. Sarūpējot dāvanas laicīgi, mēs varam mierīgi izbaudīt šo skaisto svētku laiku. Taču ko darīt, ja laiks šoreiz nav tavā pusē? Šeit atradīsi 5 idejas pēdējā brīža dāvanai - saglabā sev šo rakstu, lai ir pa rokai vajadzīgajā brīdi! 

 

Labākā ideja dāvanai - pasniedz to, ko vēlas pats saņēmējs 

 

Mēs katrs ik pa laikam gribētu, lai citi cilvēki mācētu nolasīt mūsu domas. Labi - vismaz ‘’atkost’’ mājienus. Kāpēc? Jo nevienam nav patīkamas neveiklas situācijas un pārpratumi. Vislabākais veids, kā izvairīties no neveikluma dāvanu jautājumā - pasniegt precīzi to, ko vēlas pats saņēmējs. 

Ideja dāvanai nav jāmeklē tālu - ienāc sava drauga Giftup profilā un aplūko, ko viņš ir pievienojis savam dāvanu sarakstam. Iespējams, esi palaidis garām jaunumus, tādēļ tieši pēdējā brīdi var atklāties, ka sarakstā gozās vēl nerezervēta lieta, ko vari iegādāties tuvākajā lielveikalā. Kāpēc gan neizmantot šādu iespēju, vai ne?  

Ja tavs draugs vēl nav reģistrējies Giftup, ir pēdējais laiks viņam izstāstīt par šo iespēju! Saņem un dāvini tikai kārotās dāvanas kopā ar mums - www.giftup.lv

 

Ēdamais pušķis - ne tikai skaisti, bet arī garšīgi 

 

Pirmā pēdējā brīža dāvana, kas nāk prātā - gardumi, saldumi un citas pārtikas preces. Galvenā priekšrocība ir tajā, ka ēdamlietas varam iegādāties ik uz soļa - piemājas veikalā, tuvākajā lielveikalā vai pat lidostā. 

Pamēģini pieiet uzdevumam radoši - piemēram, izveidot ēdamo pušķi. Ja laika vēl ir nosacīti pietiekoši, tā izveidi noteikti var pasūtīt pie kāda meistra, turklāt ar savām līdzpaņemtajām ēdamlietām (kas noteikti izmaksās arī mazliet lētāk). Ēdamā pušķa izveide var aizņemt no pāris stundām līdz pat pāris dienām - atkarībā no tā, kādu meistaru esi uzrunājis un kāds ir viņa grafiks. Lūk, šeit dažas idejas, kur meklēt ēdamo pušķu meistarus. 

Lai nu kā, vienmēr pastāv iespēja izveidot ēdamo pušķi arī savām rokām. Lūk, šeit atradīsi soli pa solim receptes: 

 

Abonements - populārākā ideja dāvanai 21. gadsimtā 

 

Ja kādreiz abonementi mums asociējās tikai ar žurnālu vai sporta zāli, tad pašlaik viss ir pagriezies par 180 grādiem. Protams, abonements uz sporta zāli vienmēr ir bijusi un paliek aktuāla dāvanas ideja. Lai nu kā, svarus cilā ne katrs, bet, piemēram, klausās mūziku - praktiski visi. 

Tā sauktā ‘’dalīšanās ekonomika’’ ir stipri paplašinājusi abonementu jēdzienu. Arī tu noteikti to esi pamanījis. 

Tā vietā, lai iznomātu videokaseti, mēs iegādājamies abonementu uz filmu skatīšanu, piemēram, Netflix, un čilojam uz nebēdu cauru gadu. Līdzīgi ir arī ar mūziku, piemēram, Spotify vai Youtube premium versijām - kurš gan nevēlētos BEIDZOT klausīties mīļākās dziesmas vai iecienītākos podkāstus bez reklāmas pauzēm, vai ne? 

Abonements ir lieliska pēdējā brīža dāvana, tā kā to var iegādāties/noformēt internetā - apmaksā caur internetbanku un gatavs. Gala rezultātā tev tiek piešķirta elektroniska tipa dāvanu karte, ar kuru acumirklīgi vari iepriecināt draugu. 


 

Sezonas preces - iespējams, aktuālākā pēdējā brīža dāvana 

 

Ziema daudziem no mums sarežģīts gadalaiks - jāģērbjas kā sīpolam vairākās kārtās, īpaši jārūpējas par sausu, sasprēgājušu ādu, aizvien vairāk gribas labiekārtot mājokli, kur paslēpties no aukstuma. 

Ja definējam šīs un citas aktuālās problēmas, tad laba dāvana ir tās risinājums. Problēma-risinājums pieejas priekšrocība ir tajā, ka risinājumi parasti ir praktiskas lietas, ko varam iegādāties teju jebkurā veikalā. Tieši šī iemesla dēļ ziemas sezonas preces varam noteikti iekļaut pēdējā brīža dāvanu topā. 

Lūk, daži uzskatāmi piemēri: 

  • šalle, zeķes, tēja - tiem, kam pārziemošana sokas īpaši sarežģīti; 
  • piespraužamais mikrofons, riņķa lampa - tiem, kas strādā no mājām; 
  • sildītājs, pleds - tiem, kam mūždien salst; 
  • aromātiskās sveces, vīraka kociņi, ēteriskās eļļas - tiem, kas labprātāk bauda ziemīgo atmosfēru mājās; 
  • krēms, lūpu balzāms - tiem, kam ziema liek ieviest īpašas korekcijas skaistumkopšanas rutīnā; 
  • ūdens pudele, treniņu inventārs - tiem, kuri labprāt vingro mājās. 

 

P.S. Vēl viena sezonas preču priekšrocība - tām noteikti būs daudz atlaižu, īpašo piedāvājumu un citu, tavam maciņam draudzīgu labumu. 

 

Ja nav idejas dāvanai, uzdāvini svētkus 

 

Ja laiks pavisam noteikti nav tavs sabiedrotais, un neviena vērtīga dāvanu ideja nenāk prātā, tad uzdāvini svētkus! 

Visticamāk, šogad ļoti daudzi Ziemassvētkos vai Jaunajā gadā saskarsies ar attālināto svinību izaicinājumu. Tā ir lieliska iespēja uzdāvināt saviem draugiem un radiem vēl nebijušu pieredzi. Ņem talkā šīs idejas un piesakies kā galvenais ballītes organizators. Kādu no aktivitātēm noteikti paturi noslēpumā  - lai tas ir pārsteigums, kas pārtop par dāvanu. 

Ja tās ir svinības šaurā lokā un klātienē, tad uzdevums ir vēl vienkāršāks. Piemēram, atrodi jau gatavu Ziemassvētku dziesmu playlisti, paķer veikalā tematiskās uzkodas (varbūt nekad neesi mēģinājis tradicionālos deviņus Ziemassvētku ēdienus?) un neaizmirsti par rotājumiem (dekorēt var ne tikai eglīti, bet visu mājokli, vai ne !?). 

Principā tas arī viss - vienkārša recepte, lai svētki būtu izdevušies! Jo svarīgākais vienmēr būs tas, nevis kāda ir dāvana, bet gan ar kādu nodomu tā ir dāvināta. 

 

Pēdējā brīža dāvanām nav jābūt nevīžīgām 

 

Patiesībā runa ir vairāk par to, cik labi tu spēj ‘’saorganizēties’’. Parasti lielākā problēma ir tieši dāvanu idejas. Tavā gadījumā, ja reiz esi nonācis līdz šī raksta beigām, cerams, ka jautājums ir atkritis. 

Liec aiz auss mūsu dāvanu idejas, sastādi ašo plānu, kā arī veikalu maršrutu (ja nepieciešams), un mēs esam pārliecināti, ka pēdējā brīža dāvana nebūs sliktāka par ‘’laicīgu’’ (lasīt: mēnesi skapī turētu) dāvanu. Lai izdodas!