Paštaisīti dāvanu komplekti var būt atbilde uz ‘’ko lai dāvina?’’, ‘’kā ietaupīt?’’ un miljards citiem jautājumiem. Bet pirms tam noskaidrosim, kāda ir dāvanu komplekta būtība. 

Dāvanu komplekts ir vairākas mazas dāvanas, kas atsevišķi neko neizsaka, taču, sakombinētas savā starpā, iegūst jēgu. Lielu lomu spēlē iepakojums - visbiežāk tā ir glīti noformēta kaste. 

Komplekta sastāvdaļas parasti izvēlamies pēc noteikta kopsaucēja - tā var būt viena tematika (piemēram, ceļojumi vai remontdarbi), viena preču grupa (piemēram, saldumi vai kosmētika) vai pat konkrēta krāsa. 

Būtībā dāvanu komplekts ir gluži kā interaktīvs uzdevums, kas saņēmēju soli pa solim vada uz mērķi.

 

Kādēļ būtu jāveido dāvanu komplekts pašam? 

Nav noslēpums, ka dāvināšanas process ne vienmēr ir tik skaists un patīkams, kā to redzam filmās. 

Veikalos bieži vien dāvanu komplekti tiek pārdoti par kosmiskām cenām - nereti izrādās, ka iegādāties produktus atsevišķi ir pat lētāk. 

Arī nozīmīgs iemesls - dāvanu komplekts, kas veidots paša rokām, ļauj personalizēt un pielāgot dāvanu saņēmējam līdz pēdējai niansei. 

Lai vai kāds būtu iemesls, kādēļ Tu vēlies izveidot dāvanu komplektu pats, mēs vēlamies Tev atvieglot šo uzdevumu. Esam sagatavojuši gaužām vienkāršu soli pa solim instrukciju dāvanu komplekta izveidei. Ņem par labu un dalies ar citiem!

 

Izlem, kāds būs dāvanu komplekta mērķis 

Svarīgākais, kā jau visās dāvanu lietās, saprast, kāds būs tās mērķis. Ko vēlas saņēmējs? Iespējams, Tu redzi, ka viņam vajadzētu vairāk relaksācijas - tad kā satura variantu var izskatīt skaistumkopšanas produktus. Vai varbūt Tu zini, ka draugs ir īsta pūce un rīti viņam nesagādā nekādu prieku? Pacenties to labot ar atbilstošām lietām - piemēram, kafiju & krūzi ar uzmundrinošu uzrakstu.

Jāatzīst gan, ka pastāv ļoti trausla robeža starp to, ko cilvēks tiešam vēlas, un to, ko Tu domā, ka viņš vēlas. Dāvināt lietas, kas pēc tam krās putekļus, noteikti nav Tavs mērķis. 

Tu vari jautāt cilvēkam, ko viņš vēlas tieši un bez kautrēšanās, vai arī palūgt izveidot dāvanu sarakstu & pēc tam aplūkot to iekš GiftupIdejas dāvanu komplektam 

 • Zero Waste risinājumu komplekts 
 • Kafijas + krūzes komplekts 
 • Grāmatu lasīšanas komplekts - piemēram, tēja, svece & pati grāmata vai žurnāla abonaments un grāmatzīme
 • Filmu vakara komplekts - sākot ar našķiem un beidzot ar pūkainu zeķu pāri 
 • Dārza komplekts - cilvēkam, kura aizraušanās ir ziedi 
 • Kosmētikas komplekts 
 • Romantisks komplekts - piemēram, vīns un dažādu sieru veidi 
 • Viena noteikta zīmola komplekts - satilpini dažādu kategoriju preces no viena zīmola 
 • Virtuves piederumu komplekts
 • Konkrētas smaržas komplekts - piemēram, visi produkti, kas smaržo pēc lavandas 
 • Konkrētas valsts komplekts - izvēlētajai valstij raksturīgākās lietas. Šķiet, šis var  būt jo īpaši aktuāli laikā, kad ceļošana ir teju neiespējama, tomēr tāpat ļoti pietrūkst.
 • Saldumu komplekts 
 • Profesijai atbilstošs komplekts - piemēram, māksliniekam noderīgas preces jeb darba piederumi vai lietas iedvesmai 
 • Interjera priekšmetu komplekts 
 • Tas var būt arī konkrēta cipara komplekts - piemēram, ja draugam paliek 21, izdomā, kā forši apspēlēt šo skaitli 
 • Spa piederumu komplekts 

 

Dāvanu komplekta pamats - tā iepakojums 

Kaste ir populārākais un universālākais risinājums, taču tas ir ļoti plašs jēdziens. Tikpat labi tas var būt grozs vai pat trauks. 

Ja tomēr lem par labu acīmredzamajam, tad papildus jāprecizē šādas lietas: 

 

Dāvanu kastes materiāls

Kartona lokāmās kastes vai tomēr ilgstpējīgais koks? 

Ja runa ir par kartona kastēm, tad arī tai var būt dažādas variācijas - piemēram, ar caurspīdīgu lodziņu vai bez. Ja izvēlies aizvērta tipa kasti, tad vāka iekšpusē vari ierakstīt kādu novēlējumu. 

Tāpat ar koka kastēm - tai var būt slidināms vāks no šī paša koka vai arī stikla. Koka kastes priekšrocības noteikti ir elegantais izskats. Mīnuss - var nākties pasūtīt to atsevišķi pie galdnieka, kamēr kartona kastes var iegādīties teju katrā iepakojumu veikalā dažādos izmēros. 

 

Kastes forma 

Ne visas kastes ir kvadrāti vai tainstūri! Ja gribi piešķirt dāvanu komplektam odziņu, meklē iespēju iegādāties cilindra vai pat romba figūras kastes. Kastes izmērs 

Kad esi galēji noteicis kastes saturu, izkārto to savā priekšā un aptuveni izmēri, cik viss varētu aizņemt vietas. Noteikti ir vērts rēķināties ar rezerves vietu, tā kā kastes apakšā visbiežāk liekam kādu pildījuma materiālu. 

Vairumā gadījumu universāls izmērs būs tāds, kas atbilst pakomātu M pakas izmēram, ja runājam par standarta kartona kastēm.

 

Kastes krāsa & noformējums

Pēdējais solis - likt talkā vizuālās mākslas zināšanas. 

Izvēlies kastes krāsu - kartona kastes var būt teju visos varavīksnes torņos vai pat ar printu. Atceries, ka tam jābūt saskanīgam arī ar noformējuma detaļām. 

Runājot par noformējumu - ārpusē tā būs lente vai dabai draudzīgāks variants - lina diegs. Iekšpusē vari likt, piemēram, neizmantoto kreppapīru, zīdpapīru vai pat koka skaidas. 

 

Dabai draudzīgākus iepakojuma & iesaiņojuma variantus, piemēram, kraftpapīru, trauku vai audumu variācijas meklē šajā Giftup bloga ierakstā

 

Dāvanu komplekts - labākais veids, kā personalizēt dāvanu 

Dāvināšana - tā ir māksla un mīlestība. Ja vēlies izpaust jūtas ar savu dāvanu, tad noteikti padomā par veidiem, kā to izteikt - piemēram, pievieno klāt apsveikuma kartiņu ar sirdi plosošu vai humoristisku tekstu. Bet varbūt tieši pretēji - pasaki, nodziedi vai nodzejo savu sakāmo. 

 

Mūs nepārstāj pārsteigt tas, cik patīkami ir dāvināt - it īpaši tad, ja tas ir dāvanu komplekts, kas pilns ar pārdomātām izvēlēm. Ceram, ka arī Tevi šis raksts ir iedvesmojis gan dāvināt, gan personalizēt, gan meklēt risinājumus. Giftup novēl Tev vienreizēju dāvināšanas pieredzi!