Nav šaubu - svinēt svētkus 2020. gadā ir kārtīgs izaicinājums. Tuvojas Ziemassvētki un ir skaidrs, ka pavadīt tos plašā ģimenes un draugu lokā nebūs iespējams. Ko darīt? Atklāt jaunus kopā būšanas veidus! Lūk, 5 idejas virtuālai Ziemassvētku vai Jaunā gada ballītei. 

Alias

Viena no populārākajām ballīšu spēlēm - Alias. Princips šai vārdu skaidrošanas spēlei ir sekojošs: dalībnieki sadalās divās komandās. Iepriekš sagatavo skaidrojamos vārdus, sajauc nenoteiktā secībā un izlozē. Mērķis - neminot izlozētā vārda sakni, izskaidrot šo vārdu ar sinonīmiem, kas vedina uz pareizo atbildi, tā, lai komandas biedri uzminētu pēc iespējas vairāk vārdu noteiktā laika posmā. 

 

Powerpoint prezentācijas 

Skumsti pēc draugiem un draudzenēm? Sen neesat tikušies? Organizējiet virtuālo tikšanos ar uzdevumu. Ja agrāk uz tikšanos nesāt augļu groziņus, tad tagad ir laiks nākt ar Powerpoint prezentāciju azotē. Kā sagatavoties šādai prezentāciju ballītei? 

 

  • sagatavojiet viesu sarakstu; 
  • katru vārdu pierakstiet uz atsevišķas lapiņas;
  • tiecieties virtuālajā vidē un veiciet šo lapiņu izlozi; 
  • iepazīstiniet ar uzdevumu, kurš jāizpilda līdz ballītei. Katrai personai jāizveido prezentācija par izlozēto personu. 

 

Lai ballīte būtu jautrāka, varat sniegt arī vadlīnijas, pēc kurām jāveido šī prezentācija, piemēram: 

 

  • neveiklāko situāciju top 5; 
  • negaidītākās lietas, ko par šo personu var atrast interneta tīmeklī; 
  • aptaujas rezultāti (sagatavojiet jautājumus, ko uzdosiet citiem par konkrēto personu, un atbildes apkopojiet prezentācijā); 

 

Galvenais - ļaujiet vaļu savai fantāzijai, un jautri pavadīts laiks lieliskā kompānijā būs garantēts. 

 

Karaoke 

2020. gada Eirovīzija jau tika atcelta. Kā būs tālāk, neviens nezina. Ko nu? Karaoke pa taisno no dīvāna ir lieliska ideja!

Kurš gan nav dziedājis karaoke dušā, gatavojot vakariņas vēl jo vairāk - ballītē draugu kompānijā? Kā izrādās, šo pasākumu var ļoti ērti pārnest arī uz virtuālo vidi. Līdzīgi kā iepriekšējā piemērā, varat izlozēt cilvēkus un konkrētas dziesmas, vai vienkārši noteikt kādu aktuālu tematiku, piemēram, 90tie gadi vai pašmāju romances. 

 

Izaicinājumu vakars 

Ja kāds atceras tālo un trako 2013. gadu, tad pirmā asociācija ar izaicinājumu vakaru varētu būt cinnamon vai salt&ice challenge. Tas varētu būt labs pamats virtuālajai ballītei arī 2020.gadā - protams, mazliet piezemētākā formātā. 

Sarakstiet, jūsuprāt, jautrāko izaicinājumu sarakstu un izpildiet tos tiešsaistes ballītes gaitā. Lūk, šeit atradīsiet dažus interesantus piemērus. 

 

Konkurss 

Patiesībā teju visas izklaides un aktivitātes no reālās dzīves iespējams pārnest uz virtuālo vidi. Piemēram, plaši pazīstamie konkursi. Šeit gan jāļauj vaļa savai fantāzijai un jāizdomā galvenais objekts - piemēram, konkurss par labāko Ziemassvētku kartiņu. Atšķirībā no PowerPoint prezentācijas, šajā gadījumā varat pildīt uzdevumu pasākuma gaitā. 

 

Virtuālās ballītes sakne - ballīte klātienē 

 

Noorganizēt foršu virtuālo ballīti nav nedz laikietilpīgi, nedz dārgi. Tomēr, šķiet, mēs vēl līdz galam neesam apraduši ar šādu formātu. Lūk, daži praktiski padomi, lai virtuālā ballīte izdotos: 

 

  • Ja nolem rīkot ballīti, dari to ar prieku, pilnu atdevi un no sirds. 

Nevajag uzņemties vienam paveikt miljons uzdevumu. Arī tad, ja esi ballītes iniciators, deleģē paveicamos uzdevumus citiem. Labā ziņa - to būs krietni mazāk kā klātienes ballītē. Pats svarīgākais - parūpējies par scenāriju. Tā tapšanā noteikti var iesaistīt visus viesus. 

 

  • Radi svētku sajūtu sev apkārt 

Svarīgi, lai tu netikai piedalītos ballītē, bet gan arī justos svinīgi. Tādēļ pacenties rīkoties tā, kā tu rīkotos, ja dotos uz klātienes ballīti. Sapucējies, piemeklē atbilstošu apģērbu, varbūt pat izdekorē telpu, atbilstoši svētku tematikai. Viena no virtuālo ballīšu priekšrocībām - tās noteikti ir maciņam draudzīgākas, nekā klātienes. 

  • Neazimirsti par dāvanām 

Tiešsaistes ballīte nenozīmē, ka jālauž visas vecās tradīcijas. Iesakām vienkārši mazliet pielāgot formātu. Piemēram, ja dāvanas nav iespējams pasniegt klātienē, padomā par dāvanu karti - elektronisku vai fizisku ar kurjerpiegādi. Palūdz draugiem un radiem jau iepriekš sagatavot savu kāroto dāvanu sarakstu (ko var izdarīt www.giftup.lv), lai laicīgi vari pārliecināties par to, vai konkrētajai lietai iespējams noformēt dāvanu karti. 

 

Cerams, ka Tev izdevās gūt kādu svaigu ideju virtuālai ballītei! Katrā gadījumā, necenties visu pārāk sarežģīt - iespējams, viss, kas Tev ir vajadzīgs, gluži vienkārši veikt video zvanu, un pārējais notiks pats no sevis!