Vēlies pārsteigt radus un draugus ar lielisku dāvanu, bet makā svilpo vējš? Šajā sakarā mums ir foršas ziņas un idejas dāvanām!

Nav jāgaida, kamēr Tu kļūsi par miljonāru-filantropu, lai iepriecinātu mīļos! Arī budžetam draudzīgas dāvanas var radīt wow-efektu, ja Tev ir labs dāvināšanas plāns.

Turpini lasīt, lai noskaidrotu 5 idejas un risinājumus, kā dabūt gatavu lielisku, bet arī budžetam draudzīgu dāvanu.

1. Personīgais dāvanu serviss

 

Uzdevums nav no vieglajiem, tāpēc uztver lietu nopietni. Vislabākais veids, kā no mazās dāvanu mušas uzpūst ziloni, ir iejusties profesionāļa ādā. 

Domā par šo uzdevumu kā personīgo dāvanu servisu, ko piedāvāsi citiem. (Dāvanu) serviss ir veicamo darbību un pasākumu kopums, lai apmierinātu klienta vajadzības. Šajā gadījumā Tev ir jāiztēlojas, ka dāvana apmierinās radu un draugu vajadzības. 

Tātad, lieliska dāvana = risinājums. 

Pirmkārt, noskaidro, kādas ir šīs vajadzības. Piemēram, dāvana vīrietim var nosegt vajadzību pēc mīlestības apliecinājuma. Dāvana draudzenei - nosedz vajadzību pēc draudzības apliecinājuma. Abos gadījumos mēs uzsveram attiecību nozīmi. 

Iespējams, cilvēkam ir vajadzība pēc atgādinājuma, ka viņš ir īpašs. Tad ar dāvanas palīdzību var uzsvērt cilvēka lomu Tavā dzīve. 

Vēl viena tipiska vajadzība ir vajadzība pēc uzmanības. Šajā gadījumā dāvana var kalpot kā apliecinājums par indivīda nozīmīgumu. 

Ikviena dāvana, ja aizdomājamies līdz vajadzību apmierināšanas līmenim, būs lieliska dāvana.  

Jo konkrētāka un individuālāka vajadzība tiks apmierināta, jo labāks dāvanu serviss un vairāk izdevusies pati dāvana. Lai noskaidrotu vajadzību pēc iespējas precīzāk, vienmēr var uzdot tiešu jautājumu. Taču šis pasākums visbiežāk ir neērts un neveikls. Lai no tā izvairītos, eksistē Giftup.

Apskatoties drauga kāroto dāvanu sarakstu www.giftup.lv, Tu uzzināsi, ko tieši viņš vēlas saņemt dāvanā. 

Bet tas vēl nav viss. Tu varēsi izsecināt, kādas vajadzības draugs vēlas apmierināt, un piedomāt par risinājumu. Piemēram, izdomāt trāpīgas idejas, ko ierakstīt apsveikuma kartiņā.  

Tātad, dāvanu serviss ir Tavs pakalpojums, kas definē un apmierina radu/draugu vajadzības ar dāvanas palīdzību. 

Tas nozīmē to, ka Tu vairāk koncentrējies uz vajadzību, nevis dāvanu. Tādējādi Tu vari nonākt pie lieliskas un budžetam draudzīgas dāvanas ar pievienoto vērtību.

 

2. Arī budžetam draudzīgas dāvanas var būt kvalitatīvas dāvanas 

 

Izklausās banāli, bet, ak, ja vien cilvēki aizdomātos par šī teikuma patieso būtību! 

Mēs dzīvojam 21.gadsimtā, kur preču un pakalpojumu tirgus ir pilns ar identiskiem piedāvājumiem. Vienīgais, kas tos atšķir, ir cena, atpazīstamība un kvalitāte.  

Piemēram, Tu prāto par dāvanu vīrietim. Ja noskaidrosi, ka viņš vēlas , teiksim, klēpjdatoru mācībām. 

Nevis paļaujies uz stereotipu, ka tas viss ir dārgs, un, ja lēts - tad draņķīgs, bet gan pārbaudi informāciju. Iespējams, Tu vienkārši esi iedomājusies, ka nevari atļauties to, ko gribētu uzdāvināt. 

  

Turpinot piemēru par klēpjdatoru. Apskaties, kādas ir klēpjdatora komplektējošās detaļas - videokarte, procesors utml. Tālāk uzmeklē  specifikāciju un cenu salīdzināšanas rīku. Piemēram, www.userbenchmark.com, kur var salīdzināt šo komplektējošo detaļu specifikācijas. Jeb cik ātras vai veiktspējīgas tās ir. 

Izvērtējot šo informāciju, Tu varēsi salīdzināt vairākus klēpjdatorus. Iespējams, vecākas paaudzes ierīce būs līdzīgā vai pat labākā specifikācijā par jaunākas paaudzes ierīci. Tas nozīmē to, ka nav obligāti jāpārmaksā par jaunu portatīvā datora nosaukumu vai nenozīmīgu inovāciju. 

Arī budžetam draudzīgas dāvanas var izrādīties lieliskas dāvanas. Bingo!   

Šis princips strādā teju ar visu. Kad meklē dāvanu internetā, Tavs uzdevums ir iedziļināties lietu būtībā un pārbaudīt informāciju. Esam pārliecināti, ka dāvanas saņēmējs novērtēs to, ka esi piemeklējis viņam labāko risinājuma, kvalitātes un cenas atbilstību!

 

3. Dāvanu komplekts - budžetam draudzīgs risinājums

 

Dāvanu komplekts ir perfekts risinājums, ja nezini, kā dāvanai pievienot vērtību. Tas ir labs variants arī tad, ja esi vēlies iegādāties  budžetam draudzīgu dāvanu. 

Dāvanu komplekts ir gluži kā mākslas darbs. To veido savstarpēji saistītas detaļas, kuras katra atsevišķi nebūtu tik ievērības vērtās. Taču, apvienojoties kopainā, rodas sajūta, ka katra detaļa ir savā īstajā vietā. 

Tieši tādēļ ir svarīgi izlemt, kādu vēstījumu nesīs šis mākslas darbs. 

Varbūt Tu vēlies uzdāvināt all inclusive relaksācijas vakaru, skaistuma bāzi vai neaizmirstamu rītu? Tad izdomā, kādas lietas tam būs nepieciešamas. Kad tas ir noskaidrots, atliek izvēlēties konkrētus produktus. Iespējams, tas ir konkrēts zīmols. Varbūt tie vienkārši būs vienā krāsā? Variācijas ir daudz un dažādas. 

Ja dāvanu komplektu veidosi pats, tad nākošais, ko jāizdara - japiemeklē noformējuma idejas. Piemēram, vai iegādātas lietas liksi dāvanu kastē vai izveidosi dāvanu pušķi? Interesantas idejas vari smelties, piemēram, tīmekļa vietnē Pinterest.

Taču atceries, ka dāvanu komplektu vienmēr vari iegādāties jau gatavu. Arī tas ir labs variants, jo mārketinga zelta likums vēsta - komplektā ietvertās lietas ir dārgākas, ja pircējs iegādājas to katru atsevišķi. 

Tātad, dāvanu komplekts - tā ir izdevīga un budžetam draudzīga dāvana jebkurā gadījumā. Vēl jo vairāk - tā vēl joprojām ir lieliska dāvana.

 

4. Dāvana internetā - neizmantotais potenciāls

 

Ir kāds lielisks risinājums, ja esi budžetam draudzīgas dāvanas meklējumos.

Interneta veikali - tie nevienam vairs nav jaunums. Arī tad, ja aplūko drauga kāroto dāvanu sarakstu iekš www.giftup.lv - droši vien būsi pamanījis, ka visbiežāk tiek norādītas saites uz interneta veikaliem, kur dāvanu var iegādāties. 

Tomēr vai esi aizdomājies, ka noskatīto lietu var iegādāties arī citur? Piemēram, ārzemju interneta veikalā. Nav noslēpums, ka tajos var atrast to pašu lietu daudz pievilcīgākā cenā. Jā, piegāde aizņem laiku. Tomēr, ja esi laicīgi informēts - tā nav problēma! 

Vēl viens iebildums: “bet ko tad, ja, piemēram, Amazon nepiegādā preces uz Latviju?” Arī tas nav pasaules gals. 

Vari izmantot tādus pakalpojumus, ko piedāvā, piemēram, www.ebaypiegade.lv, https://e-sutijumi.lv, https://www.eshopwedrop.lv u.c. 

Tava izvēlētā lieta vispirms tiek nogādāta uz uzņēmuma ārvalstu adresi. Pēc tam, kad pasūtījums ir uz vietas, uzņēmums nogādā to uz Latviju. Un Tava dāvana internetā - gatava! 

Katrā gadījumā, ja vēlies iegādāties lētāku un budžetam draudzīgāku dāvanu - ārzemju interneta veikali ir labs sabiedrotais.

 

5. Idejas dāvanai? Tikai puse no uzvaras. Noskaidro, kā veiksmīgi pasniegt dāvanu.

 

Mēs katrs izdzīvojam dzīvi, notikumus, lietas un situācijas atšķirīgi. Taču mūsu uztvere ir balstīta uz vienām un tām pašām maņām – redzi, tausti, dzirdi, ožu un garšu. To ir vērts ņemt vērā, kad prāto, kā budžetam draudzīgai dāvanai pievienot vērtību. 

Patiesībā pati dāvana - tā ir tikai aisberga redzamā daļa. Dāvanas pasniegšana - tā ir vesela māksla.  

  • Cilvēkiem, kuru galvenā maņa ir redze, nepārprotami būs svarīgs vizuāls. 

Piedomā pie tā, kā iesaiņot dāvanu. Pārbaudi, vai papīrs, lente un bantīte būs saskaņotos toņos. 

Visticamāk, saņēmējs novērtēs arī mazu, bet akurātu dekora elementu pie iesaiņojuma - kaltētu ziediņu vai augli, zīmējumu, varbūt iespiestu zīmogu vai klāt pieliktu gaumīgu kartiņu. 

Droši liec aiz auss šo domu, ja meklē dāvanu draudzenei. Meitenes jo īpaši novērtēs vizuālo noformējumu. 

  • Cilvēkam, kurš visu tver vairāk ar dzirdi, vizuālais noformējums būs mazāk svarīgs nekā tas, ko viņš dzirdēs, saņemot dāvanu! 

Šoreiz rūpīgi pārcilā galvā vai uz papīra, ko teiksi / atskaņosi jubilāram - runu, dziesmu vai dzejoli. Viņam būs svarīgi dzirdēt pat it kā pašsaprotamas lietas. Ja pievērsīsi tam uzmanību, lieliska dāvana ir garantēta!

  • Tu noteikti pazīsti cilvēku, kurš nespēj nociesties, lai izsaiņotu dāvanas! 

Ļoti iespējams, ka viņam vienkārši patīk izjust visu ar tausti. Kā iesaiņot dāvanu šādai personībai? 

Noteikti pievērs uzmanību tam, kādu iesaiņojuma papīru izvēlies - raupjāku vai maigāku. Neaizmirsti par lentīti -  lai saņēmējam būtu vairāk iespēju čubināties ap dāvanu. Iespējams, apsver arī tādu variantu, kad iesaiņojuma papīra vietā izvēlēties kādu taustei patīkamu audumu.

Arī budžetam draudzīgas dāvanas, kas prasmīgi iesaiņotas, var kļūt par bagātāko sajūtu piedzīvojumu!

  • Vai zināji, ka no visām maņām tā, kura visprecīzāk atsauc prātā kādas atmiņas, ir tieši oža?

 

Ja vēlies, lai Tava dāvana vēl ilgi paliek atmiņā, noteikti piedomā par dāvanu pavadošo aromātu. Tas nav nemaz tik sarežģīti! 

Pievieno ziedus, aromātiskos maisiņus, varbūt kanēļa standziņu vai vaniļas plāksnīti. Galu galā - vienkārši iesmaržini kartiņu un pavēro, cik patīkami pārsteigts būs saņēmējs!

  • Pat ja Tava galvenā dāvana nav nekas ēdams, garšu baudītājs būs sajūsmā, ja neatstāsi novārtā viņa garšas kārpiņas! 

Protams, visvienkāršākais veids ir uzdāvināt torti, taču galveno uzdevumu var izpildīt arī citos oriģinālos veidos. 

Teiksim, pievienojot dāvanu karti uz vīna degustāciju, klāt pie dāvanas pasniedzot ēdamo lietu pušķi vai paslēpjot kabatā mazu, patīkamu sīkumu, piemēram, konfektes vai ledenes ar apdruku! Jā, jā - arī tas ir iespējams! Atliek vien dot vaļu savam radošajam garam un meklēt iespējas. 

Liec aiz auss šo padomu, ja meklē dāvanu vīrietim. Kā jau zināms, viņiem visbiežāk mīlestība nāk tieši caur vēderu. 

Zinot šos un piedomājot pie citiem knifiņiem, ir ļoti vienkārši katru reizi raisīt prieku citai maņai un uztveres asumam! Nereti tieši tas visvairāk paliek atmiņā – sajūta, ko dāvanas saņemšanas brīdis ir radījis!

 

Finālvārdi 

 

Vai redzi? Nav jābūt par miljonāru-filantropu, lai pasniegtu iespaidīgu dāvanu. Tu vari iepriecināt mīļos jau tūlīt! Arī budžetam draudzīgas dāvanas var izrādīties lieliskas dāvanas, ja Tev ir labs dāvināšanas plāns. Taču tas vairs nav nepieciešams, jo mēs tikko to izveidojām Tavā vietā. Saglabā rakstu un padalies ar kādu, kuram tas varētu būt noderīgs! 

 

Tavs Giftup - saņem un dāvini tikai kārotās dāvanas!