Vecmeitu ballīte Barselonā un 100 grami kultūras

trip.jpg

#GiftUpCeļo #Barselona

Manās rokās nonāca izaicinājums noorganizēt vecmeitu ballīti Barselonā. Pats par sevi atbildīgs un izaicinošs pienākums. Bet, ja pārējā kompānija lido no Dublinas un viens otru nepazīst - nervu kutinošs piedzīvojums nudien, kas citām lietām pa vidu nolika mani uz pāris dienu slimības lapas.

Visvienkāršāk jau būtu nopirkt kādu no piedāvātajiem "package deals", bet esmu par maksimāli lokālu pieredzi. Ja arī Tevi tas uzrunā, tad turpini lasīt un uzzini manus ieteikums.

Otrās dienas rītu sākām randiņā ar Barselonu. Paldies kolēģei, kura ieteica "Travel bar free walking tourhttp://travelbar.com/activity/barcelona-free-walking-tours/ jeb "bezmaksas"  2 stundu ekskursiju ejot ar kājām pa pilsētu, gida pavadībā. Dzirdēju arī atsķirīgu pieredzi, bet mums paveicās, bija foršs gids, un man, kā ne pārāk lielam vēstures grāmatu entuziastam, bija interesanti uzzināt svarīgākos hronoloģiskā un izklaidējošā veidā saliktus notikumus un apskates objektus par Barselonu. Travel bar piedāvā arī daudz citas aktivitātes, par kurām esmu lasījusi tikai atsauksmes. Bet, ja Tu dosies, noteikti labprāt dzirdēšu Tavu pieredzi!

Devāmies arī romantiskā braucienā ar kuģīti skatīties saulrietu! Neskatoties uz to, ka pusei no meitenēm otrajā brauciena daļā piemetās jūras slimība (tajā skaitā arī man), bija forši! Pēc vēlmes bija iespēja arī nopeldēties, kad kuģītis apstājās. Biļetes un sīkāku informāciju meklē šeit http://bcnshop.barcelonaturisme.com/shopv3/en/product/23347/blue-magic-catamaran-and-sailing-boats.html .

Protams bez maģiskā strūklaku šova nekādi! Aptuveni stundu ilgs gaismas/strūklaku šovs. Laiki mainās atkarīgi no sezonās, meklē šeit https://www.barcelona-tourist-guide.com/en/albums-en/magic-fountains-montjuic/index.html

Devāmies arī iemēģināt stabilitātes prasmes ar SUP dēļiem, atradām "Ungravityhttp://ungravityboard.com/en/water/deporte/stand-up-paddle . 15 EUR no cilvēka par 1 stundu, foršs instruktors un laika apstākļi mums bija pašā laikā! 

Ja vēlies izjust spāņu ritmus un iekustināt savus gurnus, atradām privātu deju nodarbību Mojito klubā, kas ir viens no top klubiem salsai https://www.facebook.com/mojitoclubbcn/ . Mūsu pasniedzējai Sonjai, tā noteikti ir sirds lieta! Mums tas bija gana liels izaicinājums, bet stunda paskrēja nemanot. Vakarā arī paskatījāmies kāda ir nakts dzīve klubā Mojito. Ja vēlies redzēt salsu vietējo izpildījumā, tad šī noteikti ir vietiņa, kur doties! Ja vēlies izkustēties vairāk Eiropas klubiem pazīstamos ritmos, tad "Bling Bling" būs īstā vieta http://www.blingblingbcn.com/en/home Jā, Tu nepārlasījies, kluba nosaukums ir "bling, bling"! :) Neskatoties uz dzirksteļojošo nosaukumu un 20EUR ieejas maksu, mūzika bija Eiropas standartiem atbilstoša un "sejas kontroli" izturējām!

 

Pēc meiteņu ballēšanās, bija jāpasmeļas arī 100 grami kultūras. Un kā tad Barselona bez Gaudi!

Guelja Parks https://www.parkguell.cat/ . Neskatoties uz rekonstrukciju un faktu, ka 4 gadus atpakaļ bija iespēja tikt iekšā bez maksas, man joprojām tur patika! Ieejas biļete ir 7 EUR, un ja brauc ar metro kāp arā Vallcarca pieturā. Šajā pieturā Tev būs iespēja tikt uz augšu ar eskalatoriem iešanas vietā. Tici man, spēks noderēs, lai izstaigātos pa parku! Biļeti iesaku iepriekš iegādāties internetā, kā mēs to izdarījām. Ieejas laiks mums bija no pulksten 15.00 - 15.30, un kad ieradāmies tur nedaudz pēc pulksten 15iem, cilvēkiem bez biļetes nākamais ieejas laiks bija norādīts tikai 18.30.

Casa Batllo, arī viens no Gaudi meistardarbiem. Standarta biļete pieagušajam 23, 50 EUR, stundentam 20,50 EURhttps://www.casabatllo.es/en/ Pie ieejas iedod audio gidu un savā tempā vari izstaigāt, klausoties stāstus kas un kur ir svarīgs! Skaisti! Gaudi bija apbrīnojams mākslinieks, kas ne tikai padarījā šo pasauli skaistāku, bet domāja par funkcionalitāti un jau 20.gs. pašā sākuma izvērtēja kā saglabāt šīs pasaules resursus, izmantojot būvgružu atlikumus un lauskas saviem arhitektūras meistardabiem! 

Ēšana: Elegantām vakariņām/pusdienām "Arumehttps://www.arumerestaurant.com/en/ . Uz vienu personu sanāca samskāt nedaudz zem 30 EUR (Tapas, otrais ēdiens, sangrija, tēja/kafija). Dārzeņiem/augļiem ik uz stūra ir mazie veikaliņi, kur var nopirkt sezonas un nesezonas gardumus! Mango, mmm. Pats gardākais "branča" atklājums noteikti jāpiemin Caravelle http://www.caravelle.es/ . "French toast" bija noteikti nepārspētāki gardākās brokastis, ko esmu ēdusi ārzemēs, kas mani uzturēja pie enerģētiskās vērtības līdz pat pēcpusdienai! Rezervāciju iepriekš nav iespējams veikt, bet ierodoties abas divas reizes diez gan veikli tikām pie galdiņa. Forša vietiņa ir arī "Milkhttp://www.milkbarcelona.com/  .Es gan neesmu droša par restorānu kultūru Latvijā, jo visbiežāk maltītes gatavoju mājās pati, bet gan "Milk", gan vēl pāris vietiņas saskārāmies ar to, ka rezervācijas iepriekš nevar veikt. Atnākot gaidi pie ieejas, līdz Tevi uzrunā personāls vai arī pieraksta Tavu vārdu un Tu gaidi tur par uz vietas, vai citreiz Tev piedāvā atnākt atpakaļ pēc kādā laiciņa, piemēram pusstundas un tikmēr kāds galdiņš ir atbrīvojies!

Dzīvošana. Tā kā bijām 7 meiteņu kompānija, izīrējām dzīvokli ar www.booking.com mājas lapas palīdzību! Lieliska izvēle un īpašnieks ļāva mums palikt veselu pilnu dienu ekstra, jo izlidošana bija ļoti vēlu vakarā, bet "check out" laiks, kā parasti bija rīta/pirmās dienas pusē! Vēlāk runājot ar draudzeni, kura nu jau pāris gadus dzīvo Barselonā, uzzināju, ka www.airbnb.com un www.booking.com dēļ Barselonā ir ļoti grūti atrast dzīvokli izīrēšanai, jo dzīvokļu īpašniekiem izdevīgāk sanāk saņemt ienākumus par pāris dienām no tūristiem, kas teju sasniedz dzīvokļa īres mēneša maksu.

Google maps izglābj dienu! Atzīšos, esmu ļoti priecīga, ka mobilos datus ar manu telefona operatoru var izmantot visās EEZ valstīs, šajā gadījumā arī Barselonā. Un google maps, lai arī pagāja laiciņš pierast pie google maps lietošanas, kartes tik ļoti ērti ļāva atrast visus nepieciešamos pieturas punktus! Vai zināji, ka google maps ir opcija "saglabāt" kādu lokāciju? Pēc saglabāšanas šis punkts Tev kartē parādās ar zvaigznīti un Tev nav katru reizi par jaunu jāievada gala mērķis, piemēram, Tava dzīves vieta. Šo triku man parādīja, kad biju pāris dienas iekš Barselonas, un tas noteikti atviegloja navigēšanu!Bet esi piesardzīgs, ne vienmēr tici google maps ieteikumiem, domā līdz un skaties kartēs, jo google maps var Tevi nedaudz "mānīt", vismaz man pāris reizes tā gadījās!

Ceļošana: Kā pārvietoties Barselonā? - Metro. Pāris dienām visizdevīgāk mums sanāca pirkt 10 dienu braucienu biļeti, par kuru jāmaksā 9,95EUR un var braukt 10 braucienus. No lidostas un uz lidostu jāpērk atsevišķa metro biļete, kura maksā 4,50 EUR. 

"Busy Barceloneta" - Barselonas pludmale. Svētdienas pēcpusdienā gulējām pludmalē pie jūras. Kad bija laiks doties mājup, lai paspētu uz lidmašīnu, bijām ierēķinājušas pietiekami daudz laika (vismaz tā likās mums). Bet Barselonā Svētdienas pēcpusdienā/vakarā satiksme kļūst diez gan intensīva un taksists negribēja mūs ņemt tieši šī iemesla dēļ un teica, lai braucam ar metro, kurš no pludmales pavisam nebija ērtākā opcija! Tā kā, ja būsi līdzīgā situācijā, ar to rēķinies. 

Barselonas kabatu zagļi. Pirms braukšanas uz Barselonu (nu jau esmu bijusi tur 3 reizes), katru reizi saskaros ar brīdinājumu par kabatu zagļiem. Bet kur gan tādu nav!? Katru reizi (tfu tfu tfu) man vienmēr viss ir bijis kārtībā, bet jāatzīst es maksimāli sekoju līdzi savām mantām. Sargi pats sevi, tad... . Lai nu kā vienai no meitenēm ceļā uz lidostu, kāpjot ārā no metro, viens nadzīgs draudziņš pamanījās izvilkt maku, bet vērīgs līdzcilvēks darīja to viņai zināmu un viņa paspēja savu maku noķert. Savas mantas īpaši jāuzmana centrā un kāpjot iekšā/ārā metro. Ārpus centra situācija esot "mierīgāka". 

Isumā, Barselonā - silta saule, priecīgi cilvēki, gardi augļi, jūra, Gaudi un aktīva atpūta!

Šis protams ir subjektīvs mans Barselonas atskats, priecāšos, ja Tev kaut viens ieteikums būs bijis noderīgs vai vismaz iedvesmojošs! Un smeļoties Barselonas sauli, klausies šo https://www.youtube.com/watch?v=3Wi1d0FNgdQ

Gift up your day - uzdāvini sev ceļojumu!

P.s. skaistās puķu rokassprādzes apakšējā bildē ir roku darbs no Litas Fišeres, kuras piedāvājumu drīzumā varēs atrast arī www.giftup.lv.

P.P.S. Katliņu reforma - uz priekšu! ak, jā, pirms es aizmirstu, Barselonā Septmebrī notika diez gan nopietnas politiskās reformas, ja tā varētu teikt! Cilvēki ir neapmierināti ar pastāvošo valdību un Katalonija vēlas atdalīties no Spānijas. Lai parādītu savu nepatiku, viens no veidiem, ko viņi izmanto ir pulksten 22.00 cilvēki iziet uz balkoniem un ar karotēm un citiem priekšmetiem sit pa katliņiem/pannām, imitējot zobena skaņas karā! Neskaitot pirmo vakaru Barselonā, kad es nesapratu, kas notiek. Tas ir diez gan iespaidīgi, vēstījumu nesoši, tajā pat laikā miermīlīgi! 

01.01.2020
barselona giftupceļo

Pastāsti citiem:

Pievieno komentāru:

Rakstu atļauts komentēt tikai drosmīgākajiem, tāpēc, lūdzu, autorizējies. Autorizēties