1, 2, siera kūka (stundas laikā)

rsz_20160713_214614_1.jpg

#GiftUpGatavo #SieraKūka #KūkaStundasLaikā

Noskaņojums uz kūku? Vajadzīgs cienasts svētkiem? Dāvana kārumniekam? Bet galvenais, lai vienkārši pagatavojams, salīdzinoši ātri un galvenais garšīgi - maskarpones siera kūka ir klāt! Iedvesma receptei nāk no - http://piegalda.skaties.lv/recipe/atra-maskarpones-siera-kuka-ar-ogu-merci/

Pagatavošanas laiks ~ 1 h (ja darbojos viena, ar 4 un vairāk rokām noteikti iet ašāk)

1,2, gatavs!

Sastāvdaļas:

450 g sasaldētu ķiršu, zemeņu vai svaigo ogu (pēc manis izmēģinātajiem variantiem svaigo ogu variants ir visgardākais, es liku avenes un ķiršus)

100 g pūdercukura

200 ml ūdens

1 ēd.k kukurūzas ciete

Kūkas pamatnei:

Var izmantot versiju ar cepumiem + sviestu kā "iedvesmas" receptē vai ~ 300 g dateles, lazdu riekstu (esmu likusi klāt arī žavētas plūmes, žavētas aprikozes un citus riekstus)

Krēmam:

300 ml saldā krējuma

100g pūdercukura

500 g maskaropnes siera

1 rīvēta citrona miziņa

1 tējkarotes vaniļas ekstrakts (vai vaniļas cukurs)

Pagatvošana:

1. Vispirms pagatavo ogu mērci, lai tā pasēj atdzist. Ogas (ja sasaldētas) liek katliņā un pārlej ar 175 ml ūdens, pieber pūdercukuru. Visu uzkarsē un vāra uz lēnas uguns 7-8 minūtes. Kukurūzas cieti samaisa ar 25 ml auksta ūdens (galvenais auksta ūdnes, vienreiz aizmirsos un piebēru kukurūzas cieti katliņā, ilgi mocījos ar kunkulīšu izspaidīšanu) un pievieno ogu mērcei. Samaisa un izslēdz liesmu. Ja lieto svaigas ogas, ar tām izdekorē kūku pašās beigās.

2. Ja izmanto dateles un riekstus - visu sablenderē kopā. Vajadzētu sanākt tādai masai, kas tīri labi turas kopā, bet iespējams izlīdzināt kūkas pamatnes apakšpusē. (es izmantoju apaļu stikla cepamo trauku).

3. Sagatavo krēmu. Saldo krējumu saputo ar pūdercukuru. Putošanas laikā pievieno vaniļas ekstraktu. Saputoto saldo krējumu sajauc ar svaigo sieru un citrona miziņu.

4. Gatavo kūku. Uz pamatnes uzziež saldā krējuma un siera krēmu un izlīdzina. Kad ogu mērce padzisusi uzlej kūkai pa virsu. Pārklāj ar pārtikas plēvi un liek ledusskapī. Parasti gatavoju iepriekšējās dienas vakarā, tad nākamajā dienā griež gabaliņos un ēd gardu muti!

Gift up your day - uzdāvini sev gardu maltīti!

01.01.2020
sierakūka recepte giftupgatavo

Pastāsti citiem:

Pievieno komentāru:

Rakstu atļauts komentēt tikai drosmīgākajiem, tāpēc, lūdzu, autorizējies. Autorizēties